Szukaj

Grafik do retuszu zdjęć

Praca grafika / Kreacje graficzne  / Grafik do retuszu zdjęć
retusz zdjęć

Wydawnictwa różnych książek i czasopism wykorzystują w swoich publikacjach nie tylko teksty, ale również fotografie. W zdecydowanej większości przypadków fotografie te muszą być własnością redakcji, ponieważ publikacja zdjęć bez zgody autora jest kradzieżą własności intelektualnej.

Dlatego też praca grafika w wydawnictwie jest dość wymagająca. Fotograf pracujący dla danej gazety zajmuje się wykonywaniem dobrej jakości zdjęć, na przykład modelek na okładki. Grafik z kolei ma za zadanie te zdjęcia przerobić w taki sposób, by miały odpowiednie nasycenie kolorów, nadawały się do wydruku, i by zachęcały do spoglądania na nie.

Sztuka przerabiania zdjęć do czasopism jest dużo bardziej skomplikowana niż samodzielne przerabianie swoich zdjęć w programie graficznym na portale społecznościowe. Nie wystarczy tu dodanie kilku filtrów i zmiana odcieni. Trzeba doskonale znać wszelkie możliwości, jakie dają programy do obróbki zdjęć i umieć je wykorzystać, by uzyskać pożądane efekty. Do pracy grafika przy zdjęciach zatrudnia się więc profesjonalnych fotografów.

Brak komentarzy

Odpowiedz