Szukaj

A może praca w drukarni?

Praca grafika / Praca grafik  / A może praca w drukarni?
a może praca w drukarni

Planując zostanie grafikiem komputerowym warto zastanowić się jakie firmy mogą potrzebować jego usług, gdzie można znaleźć pracę jako grafik. Praca może wydawać się z  pozoru twórcza, ciekawa, pełna wyzwań, tymczasem w rzeczywistości zawód grafika często bywa jak każdy inny.

Praca polega na mechanicznym dostosowywaniu projektów, ich obróbce na potrzeby konkretnych reklam, druku, potrzeb internetowych. Jeśli chodzi o tak techniczną stronę pracy grafika to w zasadzie nie są potrzebne żadne talenty, poza wiedzą teoretyczną. Nie ma to nic wspólnego z kreatywnością.

Bycie drukarzem to w XXI wieku również bycie grafikiem. Dostosowywanie projektów, skład materiałów do druku i obsługa maszyn drukarskich to chleb powszedni nie jednego grafika. Poza obsługą agencji marketingowych, które oddają do drukarni gotowe przygotowane zgodnie z wytycznymi projekty warto zauważyć iż większość klientów wymaga obsługi w zakresie dostosowania projektów graficznych posiadanych do konkretnych specyfikacji drukarni.

W takiej sytuacji zatrudnienie grafika w drukarni jest niezbędne. Czasem jest to zatrudnienie na umowę o dzieło, czasem na umowę o pracę, gdy pracy jest na tyle dużo aby grafik pracował w  trybie ciągłym ośmiogodzinnym.

Brak komentarzy

Odpowiedz