Szukaj

Dostosowywanie grafik

Praca grafika / Praca grafik  / Dostosowywanie grafik
dostosowywanie grafik

Grafika komputerowa o wiele mniej wymaga talentu co rysunek, rzeźba czy malarstwo tradycyjne, za to wymaga znajomości biegłej oprogramowania. To właśnie poszczególne funkcje odpowiadają za efekty graficzne. Grafik musi wiedzieć, który efekt będzie prezentował się lepiej, jak uwydatnić poszczególne treści, co zrobić aby grafika przyciągała wzrok.

Mimo wszystko by być grafikiem dobrze jest mieć uzdolnienia plastyczne i zamiłowanie do estetyki, jak i zagadnień marketingu. W dużej mierze prace graficzne wykonywane są na potrzeby promocji. Bardzo często obróbka graficzna to połowa sukcesu grafiki. W branży reklamowej, internetowej i drukarskiej grafik jest osobą która tworzy szatę graficzną jak i dostosowuje gotowe szablony, propozycje klienta do potrzeb danej publikacji.

Czasem do stworzenia grafiki wystarczy intuicja, czasem pomysł. Najczęściej chodzi o szatę graficzną strony internetowej, ale w co większych i poważniejszych firmach zadaniem grafika jest opracowanie nie tylko logotypu, ale też księgi znaku która uwzględnia kolorystykę reklam, gadżetów reklamowych, zasady używania logo itd.

Brak komentarzy

Odpowiedz