Szukaj

Graficzne wyzwania

Praca grafika / Praca grafik  / Graficzne wyzwania
graficzne wyzwania

Od pewnego czasu usługi grafiki komputerowej świadczy wiele osób bez kierunkowego przygotowania zawodowego. Co więcej w grupie osób reklamujących się jako graficy znajduje się niewiele osób z talentem. O ile grafik z krwi i kości może się z łatwością wyróżnić swoją kompetencją wygrywając z pseudo grafikami, to o wiele trudniej jest walczyć z konkurencją utalentowaną, jednak bez stosownego wykształcenia.

Praca dla grafików to zwykle zatrudnienie na umowę o dzieło, jakim jest projekt graficzny, kreacja reklamowa itp. bardzo często grafikom zlecane są jedynie poprawki graficzne, adaptacje drukarskie itp. Z tego względu spora grupa grafików pracuje w ramach własnej działalności gospodarczej, współpracując z agencjami marketingowymi i drukarniami,a  przy tym realizując prywatne, drobne zlecenia klientów online i nie tylko.

Jako iż współczesna pracownia graficzna to zaledwie i aż stanowisko komputerowe, pracę grafika można wykonywać w domu, mobilnie, w zasadzie gdziekolwiek. To wielki atut tej profesji, i właśnie ta cecha sprzyja samozwańczym grafikom szukającym zbytu na swe usługi.

Brak komentarzy

Odpowiedz