Szukaj

Kreacje na zamówienie

Praca grafika / Praca grafik  / Kreacje na zamówienie
kreacje na zamówienie

Tworzenie grafik według własnego natchnienia to zupełnie coś innego jak bycie wykonawcą cudzych projektów. Niestety grafik pod tym względem nie ma łatwego życia.

To trudne zadanie wczuć się w wizję kogoś innego i wykonać dzieło wedle jego wskazówek bez własnej inwencji. Tym sposobem pozbawia się uzdolnione osoby pracujące na stanowisku grafika twórczości i charakteru artysty. Są tylko wykonawcami, często kopistami.

Mimo wszystko w  tym zawodzie również można się spełniać twórczo, bowiem nie wszystkie zlecenia mają zadaną wizję. W wielu projektach to grafik decyduje, wymyśla i tworzy grafikę od podstaw pod dany projekt. Kreacje graficzne są mniej lub bardziej rozbudowane. Niektóre dotyczą logotypu, inne szaty graficznej folderu reklamowego, jeszcze inne czegoś zupełnie innego. Zawód grafika jest zwykle związany ze współpracą z webmasterami, marketingowcami i agencjami reklamy. Czasami bywa całkiem samodzielny, jednak coraz częściej klienci oczekują kompleksowego opracowania kampanii reklamowej.

Brak komentarzy

Odpowiedz