Szukaj

Poligrafia

Praca grafika / Praca grafik  / Poligrafia
poligrafia

Pod pojęciem grafika komputerowego, ludzie często widzą osobę, która jest zaangażowana w duże przedsięwzięcie typu grafika do filmów czy gier komputerowych. Jednak określenie grafik komputerowy nie zawsze oznacza osobę, która zajmuje się wielkimi projektami i skomplikowanymi grafikami.

Graficy komputerowi również pracują przy małych projektach i drobnych gadżetach reklamowych. Na przykład przy drobnej poligrafii. Jest to dziedzina reklamowa zajmująca się tworzeniem wizytówek, pieczątek drobnych ulotek czy plakatów. Niektóre punkty poligraficzne prowadzą również punkty ogłoszeń gdzie graficy projektują reklamy do gazet i czasopism.

Praca grafika w takim punkcie drobnej poligrafii polega zazwyczaj na projektowaniu szablonów graficznych do wizytówek i pieczątek. Nie jest to trudne zadanie i często wzory zostają powielone z dodaniem jakiś szczegółów graficznych. Jednak zaprojektowanie dobrego wzoru wizytówki czasami bywa trudne, zwłaszcza jeżeli mamy wymagającego klienta. Oprócz tego przy projektowaniu większej ilości wizytówek, łatwo może dojść do pomyłki literowej przy imieniu czy nazwisku czy też przy numerze telefonu. Grafik musi być bardzo skupiony i często sprawdzać poprawność naniesionych tekstów.

Brak komentarzy

Odpowiedz