Szukaj

Praca w drukarni, jak wygląda?

Praca grafika / Praca grafik  / Praca w drukarni, jak wygląda?
praca w drukarni

W nowoczesnych drukarniach wykorzystuje się wyłącznie projekty graficzne stworzone na zaawansowanych programach przez profesjonalnych grafików. Są one kompatybilne z drukarkami, na których drukuje się plakaty, wizytówki, foldery i inne materiały reklamowe. Jednak aby plik nadawał się do druku, potrzebna jest dobra praca grafika.

Grafik pracujący w drukarni musi być jednocześnie również dobrym drukarzem. Musi znać podstawy drukowania na konkretnych maszynach, musi wiedzieć jaka jakość wydruku wychodzi z konkretnego projektu. Jest to bardzo ważne dla jego projektów.

Grafik oddający swój plik do druku musi być pewien, że drukarz będzie w stanie stworzyć z niego właściwy, wysokiej jakości wydruk. Dlatego też do pracy w drukarniach zatrudnia się grafików, którzy są naprawdę dobrymi specjalistami. W takich miejscach drukuje się duże ilości materiałów nadesłanych z projektów graficznych od agencji reklamowych, które bardzo często trzeba poprawiać. Bywa też, że drukarnia dostaje zlecenie na projekt i jego wydruk, wtedy grafik musi rozpocząć pracę od zera.

Brak komentarzy

Odpowiedz