Szukaj

Przed wyborami graficy mają więcej zleceń

Praca grafika / Praca grafik  / Przed wyborami graficy mają więcej zleceń
praca grafika przed wyborami

Praca grafika to zazwyczaj praca na konkretne zlecenie. O klienta trzeba się postarać i konkurować o zlecenie z innymi grafikami. Są jednak pewne okoliczności i okresy w roku kiedy grafik może wybierać zleceniodawcę i dyktować termin realizacji, warunki cenowe itp.

W roku wyborczym, kiedy nadchodzi kampania wyborcza nie jeden grafik ma mnóstwo zleceń na kreacje wyborcze. Jakby nie patrzeć kandydaci w wyborach starają się o głos wyborców poprzez liczne reklamy, promocje wizualne. Graficy wykonują zarówno layouty wyborcze, jak również obrabiają graficznie zdjęcia kandydatów, wykonują kreacje na strony internetowe, ulotki, banery, bilbordy itd.

Co ważne aby jakikolwiek materiał wyborczy wydrukować lub umieścić w sieci należy go od strony graficznie przygotować. Bardzo rzadko samodzielnie kandydaci potrafią i chcą składać projekty do drukarni. W tym wypadku graficy mają możliwość dyktowania cen i ich zawyżania na potrzeby rynku i chwilowego ożywienia popytu na usługi graficzne.

Profesjonalni graficy chwalą sobie współpracę ze sztabami wyborczymi i kompleksową ich obsługę. Na zlecenia jednak liczyć mogą również freelancerzy. Zróżnicowanie oferty cenowej w grafice przedwyborczej jest ogromne.

Brak komentarzy

Odpowiedz