Szukaj

Przypadkowa droga do zawodu

Praca grafika / Praca grafik  / Przypadkowa droga do zawodu
droga do zawodu

Bywa, iż luźno rzucone wyzwanie zawodowe, całkiem z przypadku sprawia, iż zauważamy w sobie nieodkryte umiejętności i potencjał. Warto wówczas przekuć talent na zawód grafika. Czasami nigdy nie podejrzewalibyśmy siebie o pracę przy grafikach.

Tymczasem życie potrafi płatać figle i niespodziewanie skłaniać do podejmowania zadań, z jakimi wcześniej styczności nie mieliśmy. Zadania te mogą wytyczać nowe zawody i profesje, w jakich się wykształcimy z czasem. Tak bywa z grafikiem. Bywa, że zupełnie przypadkiem stworzymy grafikę, która zostanie dostrzeżona przez kogoś, kto w temacie siedzi głębiej. Raz nas poleci do jakiejś pracy, innym razem zaoferuje szkolenie, czy etat grafika w firmie reklamowej.

Kwalifikacje grafika to rzecz całkowicie drugorzędna. Wielu grafików nie posiada dyplomów i certyfikatów ukończenia studiów, szkoleń, kursów za to jest świetnymi grafikami, cenionymi na rynku. Spróbować zawsze można i warto to uczynić, wówczas możemy mieć czyste sumienie, iż sprawdziliśmy i tę profesję. Co ważne w czasie bezrobocia tym bardziej należy próbować rozwijać się w różnych kierunkach i korzystać z okazji, jaką nam daje rynek pracy.

Brak komentarzy

Odpowiedz