Szukaj

Reklama zewnętrzna

Praca grafika / Praca grafik  / Reklama zewnętrzna
billboard

Nośniki zewnętrzne to bardzo popularna forma reklamy, ponieważ taka reklama jest widoczna. Reklamą zewnętrzną nazwiemy wszystkie nośniki, które reklamują dany produkt, firmę lub usługę na otwartym powietrzu. Nośniki reklamy zewnętrznej to szyldy, wyklejone witryny, bannery, neony oraz billboardy.

O ile te wcześniej wymienione są dosyć łatwe do zaprojektowania, najczęściej zawierają logo firmy oraz jej nazwę, o tyle zaprojektowanie billboardu nie jest już takie proste. Billboardy najczęściej spotykamy przy drogach. Najczęściej Billboardy są wsparciem innych kampanii np. telewizyjnych jednak nie zawsze tak jest.

Praca grafika projektującego billboard jest o tyle trudna, że musi on być zaprojektowany w taki sposób, aby przekaz dotarł do odbiorcy dosłownie w kilka sekund, ponieważ tyle czasu na odbiór komunikatu  ma kierowca który widzi billboard przy drodze. Dlatego właśnie na billboardach odnajdujemy krótkie hasła i prostą grafikę. Billboard ma być czytelnym i szybkim przekazem, tak aby mógł on dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Brak komentarzy

Odpowiedz