Szukaj

Szablony graficzne

Praca grafika / Praca grafik  / Szablony graficzne
szablony graficzne

Wbrew pozorom wiele kreacji graficznych w reklamie i nie tylko bazuje na szablonach. Mimo iż pozornie dwie czy trzy kreacje nie są do siebie podobne to mogą być stworzone na bazie jednego szablonu.

Wystarczy w szablonie zmienić kolorystykę, zdjęcie tytułowe, napis, czy czcionkę tekstu aby kreacja wyglądała inaczej, unikatowo, wyjątkowo i bardziej pasowała do zamawiającego. Każdy grafik oferuje takie usługi, jednak nie każdy grafik posiada szereg szablonów do wyboru.

Niestety powszechną praktyką wśród grafików, zwłaszcza pracujących w agencjach marketingowych jest proponowanie klientowi szablonu informując go o indywidualnej kreacji, co mija się z prawdą. Użycie szablonu i jego modyfikacja to pójście na łatwiznę, skraca to znacząco czas przygotowania projektu i mimo iż szablon jest nie do poznania to profesjonalista się na nim pozna.

Klienci nie zawsze mają świadomość, iż na bazie tego samego szablonu stworzono już dziesiątki reklam, czy stron www, są za to przekonani że jest to w pełni ich projekt i dla nich stworzony, za co są gotowi słono zapłacić.

Brak komentarzy

Odpowiedz