Szukaj

Wyzwania dla grafika

Praca grafika / Praca grafik  / Wyzwania dla grafika
wyzwania dla grafika

Dla wielu, tworzenie grafik i animacji komputerowych to świetna zabawa. Obecnie rzadko kto tworzy grafiki dawnymi metodami poprzez linoryt, czy rysunek tuszem. Poza pracą zarobkową każdy grafik winien się rozwijać. Doskonałą okazją ku temu jest wzięcie udziału w przedsięwzięciach oryginalnych, konkursowych i innowacyjnych. Czasem warto wyjść poza ramy, edukować się, spróbować czegoś innego, nowego.

Graficy popełniają często zasadnicze błędy, do jakich należy rutyna, stagnacja, tworzenie szablonów i bazowanie na nich latami. To zła droga prowadząca do utraty klientów, renomy i reputacji. Projekty graficzne każdorazowo winny być odkrywcze, unikalne, ciekawe i indywidualne. Trudno powiedzieć o projektach szablonowych, iż są wyjątkowe.

Grafik pracujący na szablonach ma łatwą pracę, ale i często zdecydowanie mniej dochodową. Prace szablonowe są cenione bardzo nisko w porównaniu z nietuzinkowymi pomysłami i nowatorskim ich wykonaniem. Dotyczy to przede wszystkim projektów graficznych online. Należy pamiętać, iż zarówno strony www, jak i reklamy internetowe tworzą graficy komputerowi.

Brak komentarzy

Odpowiedz